Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi odnaleźli zaginionego starszego mężczyznę

Data dodania: 4 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie nie doszło do tragedii. Na numer alarmowy dodzwoniła się kobieta, która zgłosiła, że jej ojciec wyszedł rano z domu i nie powrócił. Skierowani na miejsce dzielnicowi dzięki podjętym działaniom ustalili w jakim kierunku udał się zaginiony. Następnie odnaleźli wycieńczonego mężczyznę, który trafił pod opiekę lekarza.

Takich sytuacji, w których konieczne są błyskawiczne działania, policjanci w swojej służbie mają wiele. Każda informacja o zagrożeniu ludzkiego życia wymaga natychmiastowych i skutecznych reakcji. Tak było i tym razem. Do dyżurnego wołowskiej komendy dodzwoniła się zaniepokojona kobieta. Przekazała, że jej 76-letni schorowany ojciec wyszedł z domu w godzinach porannych i nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Do poszukiwań mężczyzny natychmiast przystąpili m.in. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Dzięki dobremu rozpoznaniu terenu i rozpytaniu zgłaszającej, a także innych osób, szybko ustalili, że mężczyzna mógł udać się do pobliskiego sklepu.

Policjanci przejrzeli monitoring sklepowy, na którym widać było jak mężczyzna wchodzi do placówki handlowej, jednak już z niej nie wychodzi. Dzięki dokładnemu sprawdzeniu powierzchni sklepowych, na nieużytkowanej części odnaleźli leżącego w kartonach, wycieńczonego 76-latka. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę i przekazali mężczyznę pod opiekę lekarza.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606 – 364 – 011

 

Powiązane wiadomości