Ta strona używa plików cookie!
close

Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego pomoc przyszła na czas

Data dodania: 4 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Dzielnicowy z powiatu średzkiego pomógł mężczyźnie w powrocie do właściwych warunków mieszkaniowych. Funkcjonariusz zareagował na sygnały dotyczące przebywania jednego z mieszkańców w warunkach zagrażających jego życiu i zdrowiu.

Dzielnicowy w ramach działań na rzecz osób potrzebujących, zagrożonych wychłodzeniem organizmu, wynikających z akcji "Zima 2017/2018" uzyskał informację o jednym z mieszkańców gminy mieszkającym w warunkach, które z uwagi na bardzo niskie w ostatnich dniach temperatury powietrza zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Mężczyzna nocował w pomieszczeniu gospodarczym bez ogrzewania i innych mediów, a jedyną ochronę przed zimnem stanowiły dwie kołdry. Dzielnicowy natychmiast skontaktował się z ośrodkiem pomocy społecznej, aby wspólnie zastanowić się na możliwymi formami pomocy. Funkcjonariusz pomógł 42-latkowi w dotarciu do ośrodka. Tam mężczyzna otrzymał wyżywienie i czysty ubiór.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta pierwszego kontaktu 42 - latek otrzymał właściwą pomoc na czas. Dzielnicowy spowodował również, że wrócił on do swojego miejsca zamieszkania, gdzie panowały odpowiednie warunki bytowe.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693 - 726 - 093