Ta strona używa plików cookie!
close

Dzięki współpracy funkcjonariuszy na rynek nie trafiły narkotyki o wartości blisko 2,2 mln złotych

Data dodania: 13 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Policjanci z lubańskiej komendy wspólnie z celnikami i funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzili przeszukanie posesji, na której ujawniono linię produkcyjną metamfetaminy. W tej sprawie zatrzymany został młody mężczyzna. Z zabezpieczonych przez funkcjonariuszy substancji można by było otrzymać blisko 2500 porcji narkotyku. Ponadto z ujawnionej na miejscu płynnej zawiesiny wykazującej obecność metamfetaminy, po odparowaniu pozostałoby blisko 18 kg gotowego środka odurzającego o wartości rynkowej około 2,2 mln złotych.

Na trop sprawy wpadli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu oraz zgorzeleckiej Służby Celno – Skarbowej. Wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy przeszukali zabudowania mieszkalne w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubań. Ujawniono tam urządzenia i przedmioty do wytwarzania metamfetaminy tj. zawiesiny płynne, wagę elektryczną, płytę grzewczą, mieszadła,  pochłaniacz zapachów oraz liczne naczynia wykorzystywane w procesie produkcji. W budowlanych wiadrach funkcjonariusze ujawnili 28 litrów płynnej zawiesiny wykazującej po zbadaniu narkotestem obecność metamfetaminy. Zabezpieczyli również gotowy produkt w postaci proszku w ilości, która pozwoliłaby na osiągnięcie blisko 2,5 tys. porcji narkotyku.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów wytwarzania i posiadania narkotyków w znacznej ilości. Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego 28 - latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Z opinii ekspertów wynika, że z 28 litrów ujawnionej substancji, po odparowaniu można by było otrzymać 18 kg metamfetaminy o szacunkowej wartości blisko 2,2 mln złotych.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubaniu
st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 – 402 – 169

 

Galeria