Ta strona używa plików cookie!
close

Dzięki trosce znajomego oraz szybkiej reakcji policjantów najprawdopodobniej żyje 80-letni mężczyzna, chory na cukrzycę

Data dodania: 31 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Dzięki czujności znajomego oraz szybkiej reakcji powiadomionych policjantów najprawdopodobniej żyje 80-letni mężczyzna, chory na cukrzycę. Pokrzywdzony nie wychodził z domu od 2 dni, nie odbierał zamówionych posiłków ani telefonu. To zaniepokoiło jego znajomego, który o swoich obawach poinformował Policję.

Pod koniec października znajomy 80-letniego mieszkańca Szklarskiej Poręby, chorego na cukrzycę powiadomił policjantów o tym, że niepokoi się o jego życie i zdrowie. Samotnie mieszkający mężczyzna od 2 dni nie dawał znaku życia, nie wychodził z domu, jak również nie reagował na pukanie i wołanie.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby postanowili to zgłoszenie sprawdzić. Drzwi od mieszkania były zamknięte, a w środku panowała cisza. W mieszkaniu paliło się światło. W związku z tym, funkcjonariusze wraz ze strażakami dostali się przez balkon do środka. Na podłodze zauważyli leżącego  80-letniego właściciela mieszkania. Mężczyzna był komunikatywny, ale nie mógł się poruszać. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe i po udzieleniu 80-latkowi pierwszej pomocy został on przewieziony do szpitala.

Pomoc najprawdopodobniej przyszła w ostatniej chwili. Gdyby nie troska znajomego oraz szybka reakcja funkcjonariuszy mężczyzna mógłby nie przeżyć.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490