Ta strona używa plików cookie!
close

Dzięki szybko podjętym działaniom ratowniczym nie doszło do tragedii

Data dodania: 24 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjant i mieszkaniec Kłodzka uratowali mężczyznę, który wpadł do wody. Mężczyzna utracił przytomność i gdyby nie szybko udzielona pomoc doszłoby do tragedii.

Na numer alarmowy dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zadzwonił mężczyzna, z którego relacji wynikało, że w strumieniu leży mężczyzna twarzą skierowaną w dół, zanurzony w wodzie. Natychmiast o zaistniałym zdarzeniu został powiadomiony patrol policji, który pojechał we wskazane miejsce.

St. sierż. Łukasz Frączkowski bez chwili wahania w mundurze wszedł do wody gdzie z przypadkowym przechodniem wyciągnęli na brzeg nieprzytomnego mężczyznę. Z poszkodowanym nie było jakiegokolwiek kontaktu. Natychmiast wezwano na miejsce inne służby ratunkowe. Mężczyzna wymagał pomocy medycznej dlatego został przez pogotowie ratunkowe odwieziony do szpitala.

Dzięki informacji od mieszkańca Kłodzka oraz szybkim i zdecydowanym działaniom policjanta i  przechodnia nie doszło do tragedii.

Apelujemy o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą. Ponadto przypominamy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i rozsądku również podczas upalnych dni.

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska

nadkom. Krzysztof Zaporowski