Ta strona używa plików cookie!
close

Dzięki szybkiej reakcji i współpracy jednostek Policji nie doszło do tragedii

Data dodania: 23 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław Kraj

Dzięki współpracy policjantów z Wrocławia i Piotrkowa Trybunalskiego udało się dotrzeć z pomocą na czas do młodej kobiety, która chciała odebrać sobie życie. O jej dramatycznej decyzji, wrocławski oficer dyżurny uzyskał informację w oparciu o jeden z portali społecznościowych. Po ustalenia, że wymagająca pomocy młoda kobieta jest mieszkanką Piotrkowa Trybunalskiego, natychmiast przekazał informację tamtejszym policjantom. Dzięki ich interwencji jej zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

23 listopada 2018 roku, tuż po północy dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał niepokojący telefon od wrocławskiego oficera dyżurnego. Z przekazanych z Wrocławia informacji wynikało, że na jednym z portali społecznościowych został ujawniony wpis kobiety, która chce targnąć się na własne życie.

Oficer dyżurny wrocławskiej jednostki natychmiast sprawdził dane osoby w policyjnych systemach. Na tej podstawie ustalił adres zamieszkania internautki. W ramach współpracy pomiędzy jednostkami, by pomoc jak najszybciej dotarła na miejsce, o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego z Piotrkowa Trybunalskiego.

Na polecenie dyżurnego tamtejszej jednostki, bez chwili zwłoki, policyjni wywiadowcy pojechali pod wskazany adres. Na szczęście zdążyli na czas. Kiedy drzwi domu otworzyła matka dziewczyny, była bardzo zaskoczona wizytą policjantów.

Nie zdawała sobie sprawy ze stanu swojej córki i dramatu, jaki mógł się rozegrać. Okazało się, że 25 – latka siedziała sama w swoim pokoju. Mieszkanka powiatu piotrkowskiego została przekazana pod specjalistyczną opiekę medyczną.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Piotrków Trybunalski, KWP Wrocław)

 

Powiązane wiadomości