Ta strona używa plików cookie!
close

Dzięki doskonałej znajomości rejonu służbowego policjanci odnaleźli mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Data dodania: 4 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Policjanci ze Złotoryi natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia jego danych i miejsca przebywania. Z pomocą przyszli dzielnicowi, których doskonała znajomość rejonu służbowego pozwoliła odnaleźć desperata. Niedoszły samobójca z uwagi na stan nietrzeźwości (ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie) został przewieziony do policyjnego aresztu ze wskazaniem przeprowadzenia konsultacji medycznej.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczącą mężczyzny, który zadzwonił na numer alarmowy i powiedział, że ma dość życia i chce popełnić samobójstwo, po czym rozłączył się.

Policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności w celu ustalenia danych desperata i miejsca jego przebywania. Wszelkie uzyskane informacje w tej sprawie były przekazywane dyżurnemu ze złotoryjskiej jednostki, który koordynował działaniami. Z pomocą przyszli dzielnicowi z Posterunku Policji w Świerzawie. Ich doskonała znajomość rejonu służbowego pozwoliła na ustalenie danych mężczyzny i wskazanie potencjalnych miejsc, w których może przebywać.

Przeszukanie wskazanych adresów pozwoliło na dotarcie do niedoszłego samobójcy. Okazało się, że był on mocno pijany (ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie), a na numer alarmowy zadzwonił ze względu na problemy osobiste. Mężczyzna do czasu wytrzeźwienia został umieszczony w policyjnym areszcie ze wskazaniem przeprowadzenia  specjalistycznej konsultacji medycznej.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923