Ta strona używa plików cookie!
close

Dzięki dobremu rozpoznaniu dzielnicowego, funkcjonariusze namierzyli złodzieja roweru i odzyskali jednoślad

Data dodania: 6 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower o wartości 1000 zł. Sprawca zabrał jednoślad pozostawiony przez jedną z mieszkanek Mirska przed marketem spożywczym. Dzięki dobremu rozpoznaniu dzielnicowego wśród lokalnej społeczności, a także m.in. rozmowie z mieszkańcami funkcjonariusze ustalili i dotarli do osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Policjanci odzyskali także skradziony rower, który zwrócono pokrzywdzonej. Podejrzany o to przestępstwo mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Do Posterunku Policji w Mirsku zgłosiła się 62-letnia mieszkanka i oświadczyła, że była w jednym ze sklepów na zakupach. Pod marketem zostawiała rower o wartości około 1000 zł. i poszła na zakupy. Niestety jednoślad został skradziony.

Na miejsce dyżurny policji skierował dzielnicowego i funkcjonariusza operacyjnego. Kolejno w toku podjętych czynności policjanci ustalili po rozmowie ze świadkami oraz sprawdzeniu monitoringu, że kradzieży dokonał prawdopodobnie 22-letni mieszkaniec Mirska.

W związku z tym, funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania. Sprawcę przestępstwa zatrzymano, a rower odzyskano i zwrócono pokrzywdzonej.

Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063

Odzyskany rower

Galeria