Ta strona używa plików cookie!
close

Dzięki czujności mieszkańca i szybkiej reakcji policjantów pijany nieletni odpowie za dewastację wiat autobusowych

Data dodania: 28 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Szedł przez miasto i wybijał szyby w wiatach przystankowych. Dzięki czujności mieszkańca Lubina, który szybko powiadomił dyżurnego policji oraz natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy, 15-latek został zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz sprawą nieletniego zajmie się sąd.

Dyżurny lubińskiej policji został telefonicznie poinformowany o wybiciu szyby w wiacie przystankowej. Zgłaszający, który widział całe zdarzenie, szczegółowo opisał sprawcę.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze z wydziału prewencji i ruchu drogowego, szybko namierzyli wskazanego nieletniego. Okazał się nim 15 – letni mieszkaniec Lubina. Z uwagi na wyraźną woń alkoholu, policjanci przebadali go na jego zawartość. Okazało się, że chłopak ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzięki czujności mieszkańca Lubina, który nie wahał się chwycić za słuchawkę i opisać dokładnie sprawcę zdarzenia, oraz szybkiej reakcji policjantów, sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd.

Oprócz środków przewidzianych w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, prawni opiekunowie nieletniego będą musieli liczyć się odpowiedzialnością cywilnoprawną za szkody powstałe w wyniku działania ich podopiecznego.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin
tel. 601 - 974 - 322