Ta strona używa plików cookie!
close

Dzieci ze Świeradowa „Kręci bezpieczeństwo”

Data dodania: 12 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

W związku z trwającą ogólnopolską kampanią pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu spotkali się z dziećmi, aby przypomnieć zasady bezpiecznej zabawy w okresie zimowym. Policjanci rozmawiali z uczestnikami także o przepisach dotyczących ruchu pieszych na drodze i odpowiedniego zachowania w kontakcie z obcą osobą.

Na terenie Nadleśnictwa Świeradów Zdrój funkcjonariusze lubańskiej Policji spotkali się dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1, z którymi zostały omówione zasady bezpiecznej zabawy w czasie zimy. Przypomniano również przepisy dotyczące poruszania się pieszych na drodze, a także odpowiedniego zachowania w kontakcie z obcą osobą oraz nieznanym zwierzęciem.

Prócz edukacji funkcjonariusze zapewnili wiele atrakcji w postaci konkursów, gier zespołowych i kalamburów. Dla uczestników konkursów czekały upominki w postaci kasków narciarskich, kubków, długopisów oraz odblasków z logiem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Komisarz Lew - maskotka dolnośląskiej Policji cieszył się dużym zainteresowaniem i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Przygotowane atrakcje sprawiły wiele radości i uśmiechu.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169

 

 

Galeria