Ta strona używa plików cookie!
close

Dzieci z Wilkowa poznały zawód policjanta i zwiedziły komendę

Data dodania: 3 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi gościli u siebie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie-Osiedlu. Dzieci zwiedziły jednostkę, zapoznały się ze sprzętem specjalistycznym wykorzystywanym przez złotoryjskich policjantów oraz dowiedziały się na czym polega służba funkcjonariuszy różnych pionów. Spotkanie było także okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, a także w innych miejscach.

Blisko 40-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie-Osiedlu odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Złotoryi. Dzieci zobaczyły jak wygląda specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez mundurowych podczas codziennej służby, jak i podczas działań. Dowiedziały się na czym polega praca policjanta wydziału prewencji oraz wydziału kryminalnego. Zwiedziły także inne pomieszczenia i dyżurkę oraz dowiedziały się w jakich sytuacjach należy dzwonić na numery alarmowe 997, 998, 999 i 112. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła rozmowa dotycząca pracy technika kryminalistyki czyli zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa, a każde z nich na pamiątkę wizyty w jednostce otrzymało kartkę z odciskiem swoich palców.

Spotkanie było także doskonałą okazją do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjantki przypomniały przedszkolakom jak powinna wyglądać bezpieczna podróż samochodem i do czego służą foteliki oraz pasy bezpieczeństwa. Dużą dawkę pozytywnych emocji wywołała możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu. Nie brakowało chętnych do robienia sobie pamiątkowych fotografii za jego kierownicą.

Największy uśmiech na twarzach najmłodszych pojawił się kiedy do grupy zawitał niespodziewany gość - Komisarz Lew. Dzieci bardzo chętnie przytulały się do maskotki dolnośląskiej Policji, robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia oraz zadawały mnóstwo pytań.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Galeria

Powiązane wiadomości