Ta strona używa plików cookie!
close

Dzieci z województwa dolnośląskiego zakończyły „Ferie 2019”

Data dodania: 11 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

W weekend dobiegły końca „Ferie 2019” dla dzieci i młodzieży z województwa dolnośląskiego. Policjanci spodziewając się zwiększonego ruchu na drodze w tym okresie, w tym również związanego z powrotem z zimowego wypoczynku, zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców, dbając o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących samochodami.

Dobiegły końca „Ferie 2019” dla dzieci i młodzieży województwa dolnośląskiego. Policjanci w tym czasie prowadzili wzmożone działania kontrolne i profilaktyczne mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych. Najważniejszym celem prowadzonych działań było jednak zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim poruszającym się po drogach naszego województwa. Tak by wszystkie osoby bez przeszkód dotarły do swoich domów. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych policjanci sprawdzali dokładnie: dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób, dokumentację kierowcy, stan trzeźwości kierowców, przestrzeganie norm czasu pracy przez kierujących i korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach.

W trakcie ferii dolnośląscy policjanci skontrolowali ponad 250 takich autokarów. W 24 przypadkach funkcjonariusze mając na względzie bezpieczeństwo dzieci podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych. Na szczęście wszyscy kierowcy autokarów podczas kontroli drogowych byli trzeźwi.

Równolegle do działań na drodze prowadzone były działania profilaktyczne. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku oraz o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Funkcjonariusze przypominali podstawowe zasady, w tym te dotyczące używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Ferie dla dzieci i młodzieży województwa dolnośląskiego przebiegły bezpiecznie.

Policjanci w trakcie ferii  na drogach odnotowali mniej wypadków drogowych - 49 / 2018 – 67/, mniej było osób poszkodowanych - zginęły 3 osoby  /2018 -5/, rannych zostało 56 / 2018 -77/. Wzrosła natomiast liczba ujawnionych na drogach nietrzeźwych kierowców 229 / 2018- 200/.


nadkom. Krzysztof Zaporowski