Ta strona używa plików cookie!
close

Dzieci przyjechały do komendy, aby poznać zawód policjanta

Data dodania: 15 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci gościli w komendzie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach, które przyjechały zobaczyć miejsce pracy mundurowych ich poznać codzienną służbę.

Do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zawitała liczna grupa przedszkolaków i uczniów z Iwin. Dzieci przyjechały do policjantów, aby zobaczyć jak wygląda miejsce gdzie pracują mundurowi. Spotkanie rozpoczęło się od dyżurki. Nasi goście zobaczyli jak wygląda stanowisko kierowania oraz sala odpraw do służby.

Następnie dzieci dowiedziały się na czym polega praca dzielnicowego i jak miasto podzielone jest na rejony. Oczywiście spotkanie z dziećmi to dobra okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w życiu codziennym. Przypomniane zostały zasady związane z poruszaniem się pieszych po drodze oraz byciem widocznym.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i chętnie skorzystały z możliwości zrobienia sobie pamiątkowej odbitki palca oraz obejrzenia z bliska radiowozu. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Iwinach przystąpił do programu „Bezpieczny Dolnoślązak”, w ramach którego odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z policjantami.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990

 

Galeria