Ta strona używa plików cookie!
close

Dzieci i młodzież z wizytą w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu

Data dodania: 1 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Oddział Prewencji Policji we Wrocławiu odwiedziły dzieci i młodzież ze szkół Dolnego Śląska i województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze oddziału przy współpracy z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym, Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP oraz Sztabem i Wydziałem Prewencji KMP we Wrocławiu, przybliżyli odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Policji. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze, a także porozmawiać z policyjnym negocjatorem.

Jak co roku, w czerwcu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu odwiedziły liczne delegacje dzieci i młodzieży. Oprócz uczniów z wrocławskiego Zespołu Szkół Prywatnych Sigma oraz Europejskiego Liceum Służb Mundurowych, były także dwie grupy klas o profilu policyjnym z terenu województwa wielkopolskiego, a mianowicie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Funkcjonariusze oddziału przy współpracy z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym, Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP oraz Sztabem i Wydziałem Prewencji KMP we Wrocławiu, przybliżyli odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Policji oraz formy szkolenia i kryteria doboru do tej formacji. Policjanci pokazali uczestnikom sprzęt, który wykorzystywany jest podczas różnych działań tj. zabezpieczenia imprez masowych. Uczniowie mieli także okazje porozmawiać z negocjatorem policyjnym, także poznać zasady i formy współpracy w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Funkcjonariusze gościli również na terenie swojej jednostki grupę dzieci z przedszkola „Tęczowa Polanka” we Wrocławiu. Przedszkolaki oprócz obejrzenia sprzętu policyjnego zadawały wiele pytań na temat pracy w Policji. Gościem specjalnym była maskotka dolnośląskiej policji - Komisarz Lew, który bawił się z dziećmi.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: Oddział Prewencji Policji we Wrocławiu

 

 

Galeria