Ta strona używa plików cookie!
close

Dzieci - Dzieciom podczas Bezpiecznych Ferii 2019

Data dodania: 8 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy- nadkom. Robert Topolski oraz st. sierż. Magdalena Ząbek spotkali się dziećmi w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, gdzie najmłodsi świdniczanie spędzają ferie. Nieodzownym elementem takich spotkań jest edukacja dzieci szczególnie w zakresie bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, ale też bezpiecznych zachowań na drodze.

Najmłodsi świdniczanie, którzy ferie spędzają w Świdnicy podczas półkolonii, zaprosili funkcjonariuszy świdnickiej komendy oraz Prezydent Miasta Świdnicy - Beatę Moskal- Słaniewską na wspólne zajęcia.

Nadkom. Robert Topolski w czasie spotkania omówił  zasady bezpiecznych zabaw zimą, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia jakie niosą za sobą zamarznięte akweny wodne. Przypomniał, że w czasie zabaw nie można rzucać śnieżkami w jadące samochody, bo może to doprowadzić do zdarzenia drogowego. W czasie rozmowy przestrzegał również przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i przed podczepianiem sanek do samochodów. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzieli, że po zmroku należny nosić elementy odblaskowe, które podnoszą ich bezpieczeństwo.

Na zakończenie spotkania najmłodsi świdniczanie przekazali funkcjonariuszom pluszowe zabawki, które  własnoręcznie wykonali w czasie ferii.

„Misiaki-Przytulaki” - ulubione zabawki wielu dzieci, budzą ciepłe uczucia i kojarzą się z beztroską oraz czymś przyjemnym. Dlatego darowane przez dzieci „Misiaki-Przytulaki” będą przez policjantów rozdawane najmłodszym uczestnikom zdarzeń drogowych i ofiarom przemocy domowej żeby choć trochę  złagodzić stres.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy serdecznie podziękowali dzieciom za ten wyjątkowy prezent.

Wszelkie działania profilaktyczne podejmowane w stosunku do dzieci i młodzieży prowadzone są w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego „Świadomy Junior”.

Źródło: KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria