Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych wakacjach

Data dodania: 15 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórska policjantka wspólnie z przedstawicielem Straży Miejskiej w Jeleniej Górze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje 2019 ” udali się z wizytą do dzieci spędzających letni wypoczynek na półkoloniach w Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacji.

Podczas rozmów z dziećmi mundurowi poruszyli tematy dotyczące bezpieczeństwa na drogach, na półkoloniach oraz koloniach, a także w miejscu zamieszkania. Ponieważ okres letni sprzyja spędzaniu czasu wolnego nad wodą, omówiono również zasady bezpiecznego wypoczynku nad akwenami. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi również o roli i zadaniach policjanta, w tym dzielnicowego na rzecz bezpieczeństwa, o zagrożeniach i sposobach ich unikania, o zagrożeniach w sieci, bezpiecznych zachowaniach w domu oraz w miejscu zorganizowanego wypoczynku, a także w drodze do i z miejsca wypoczynku. Omówiono ponadto zasady związane z  bezpieczną jazdą na rowerze, deskorolce, hulajnodze i rolkach, przypominając jednocześnie o oznaczeniach drogowych i sygnalizacji świetlnej, a także niezbędnych czynnościach towarzyszących każdej podróży autem, wśród których znajduje się - korzystanie z fotelika oraz pasów. Funkcjonariusze przypomnieli ponadto dzieciom bezpieczne zachowania podczas zabawy na podwórku, w kontakcie z osobą obcą oraz nieznanymi zwierzętami, podczas prac polowych, nad wodą, w lesie, w górach oraz na wycieczce.

W trakcie spotkania ogromnym zainteresowaniem cieszyło się przygotowane przez mundurowych Miasteczko Ruchu Drogowego. Dzieci otrzymały też odblaski poprawiające ich widoczność i tym samym bezpieczeństwo na drodze.

sierż.szt. Przemysław Ratajczak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490 

Policjantka, strażnik miejski wraz z dziewczynką spędzającą czas na półkolonii