Ta strona używa plików cookie!
close

Działania policyjnej dolnośląskiej grupy „SPEED”. Funkcjonariusze zatrzymali 23 prawa jazdy na terenie Jeleniej Góry

Data dodania: 5 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Celem grupy "SPEED" jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie tych kierujących, którzy nie stosują się do przepisów stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Działając w ramach tej struktury podczas minionego weekendu policjanci dbali o bezpieczeństwo na ulicach Jeleniej Góry wspólnie z tamtejszymi funkcjonariuszami.

Policjanci z dolnośląskiej grupy "SPEED" razem z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, pełniąc służbę w miniony weekend zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów obowiązujących na drodze. W trakcie działań na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry eliminowali z ruchu zwłaszcza tych kierujących, którzy rozwijali nadmierną prędkość.

Funkcjonariusze podczas akcji zatrzymali 23 prawa jazdy kierowcom w wieku od 22 do 60 lat. W jednym z przypadków zarejestrowali przekroczenie prędkości przez 57 - letniego kierowcę motocykla o 96 km na godzinę w terenie zabudowanym. Pozostali kierowcy, którzy utracili prawa jazdy, na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę mieli na licznikach od 60 do 90 km na godzinę. Oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania, zostali oni ukarani grzywnami w wysokości po 400 zł i otrzymali po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”.  Każdy, kto lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów. Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to znaczący czynnik ryzyka zaistnienia wypadku drogowego.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak
tel. 600 – 432 - 204