Ta strona używa plików cookie!
close

Działania Policji przeciwko przestępczości narkotykowej na Dolnym Śląsku

Data dodania: 5 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych Legnica

Na terenie Dolnego Śląska policjanci przeprowadzili intensywne działania ukierunkowane przeciwko przestępczości narkotykowej. W Legnicy w jednym z mieszkań zatrzymanej kobiety ujawnili amfetaminę, metamfetaminę i marihuanę. Wałbrzyscy funkcjonariusze przy nastolatku znaleźli marihuanę i ustalili, że młody chłopak zajmował się jej sprzedażą, natomiast policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę do kontroli i przy nim również ujawnili narkotyki. Wszyscy podejrzani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

Na terenie naszego województwa policjanci przeprowadzili intensywne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dzięki ustaleniom operacyjnym zatrzymali młodą kobietę. Podczas sprawdzenia jej miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli schowane w różnych miejscach narkotyki. Badania potwierdziły, że były to amfetamina, metamfetamina i marihuana. Z zabezpieczonej ilości tych zakazanych prawem środków można by było przygotować 76 porcji. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Podejrzanej za posiadanie środków odurzających grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Policjanci wałbrzyskiej prewencji podczas pełnienia służby w porze nocnej zauważyli idącego ulicą 19-latka i postanowili go wylegitymować. Na widok funkcjonariuszy młody mężczyzna zaczął nerwowo się zachowywać i schował coś do kieszeni spodni. Mundurowi podczas dalszych czynności ustalili, że było to zawiniątko ze środkami odurzającymi w postaci marihuany, dlatego też młodociany przestępca został zatrzymany. Podczas sprawdzania mieszkania chłopaka, funkcjonariusze odnaleźli ukryty w lodówce pojemnik z narkotykami. Można było z nich uzyskać ponad 100 porcji handlowych marihuany. Policjanci ustalili również, że 19-latek zajmował się handlem narkotykami.  Za posiadanie środków odurzających i handel nimi wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. Za kraty więzienia może trafić nawet na 3 lata.

Policjanci legnickiej drogówki na nocnej służbie na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford. W trakcie przeprowadzonych czynności, mundurowi zwrócili uwagę na wydobywający się z wewnątrz pojazdu zapach marihuany. Funkcjonariusze w wyniku sprawdzenia pojazdu, znaleźli ukryty w plecaku woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego oraz wagę elektroniczną. Przeprowadzone testy potwierdziły, że jest to marihuana. Z zabezpieczonej substancji można by było uzyskać ponad 60 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzania ich do obrotu. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel.  504 – 798 – 649

KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85