Ta strona używa plików cookie!
close

Działania dolnośląskich policjantów wymierzone w przestępczość narkotykową

Data dodania: 10 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra Milicz Oława Wrocław

W Miliczu zatrzymany kierowca nie miał prawa jazdy, ale miał za to przy sobie marihuanę, w centrum Kamiennej Góry policjanci zlikwidowali małą plantację marihuany w mieszkaniu, we Wrocławiu kolejne niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi środki odurzające nie trafiły do potencjalnych nabywców, a w Oławie zatrzymani za posiadanie narkotyków. W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze dolnośląscy na terenie różnych miejscowości ujawnili w trakcie pełnienia służby kilka przypadków związanych z posiadaniem środków narkotycznych. W tych sprawach zatrzymanych zostało w sumie 5 osób. Zabezpieczono narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy, krzewów konopi indyjskich, a także dopalacze. Przypomnijmy - za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu milickiego policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszał się 25 - letni mężczyzna. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 62 km/h, poruszając się 122 km/h. W trakcie kontroli dodatkowo okazało się, że nie posiada on jakichkolwiek uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto sam pojazd od dwóch lat nie posiadał badań technicznych i nie był ubezpieczony w ramach OC. Kierowca w trakcie działań policjantów był wyraźnie zaniepokojony całą sytuacją. Jednak jak się wkrótce okazało, jego zaniepokojenie wynikało z jeszcze jednej przyczyny. W trakcie sprawdzania pojazdu policjanci znaleźli mały pojemniczek z zawartością kilku porcji marihuany. Teraz oprócz wykroczeń, 25 - latek odpowie za przestępstwo posiadania środków odurzających.

Z kolei kamiennogórscy policjanci ujawnili na terenie miasta uprawę konopi indyjskich. Okazało się, że krzaki rosły w jednym z mieszkań w centrum. Zabezpieczono w sumie 16 krzewów w różnej fazie wzrostu. Zatrzymana w tej sprawie 28 - letnia kobieta odpowie teraz przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. 

Policjanci z Oławy zatrzymali natomiast dwie osoby w wieku 16 i 24 lat, które posiadały przy sobie środki odurzające. Przy mężczyźnie ujawniono kilkanaście porcji amfetaminy, a przy jego nieletniej koleżance kilka porcji marihuany. O losie nastolatki zdecyduje teraz sąd rodzinny. 24 - latek za swój czyn może trafić do zakładu karnego.

We Wrocławiu funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę, który chwiejnym krokiem podszedł do zaparkowanego skutera miejskiego i próbował go uruchomić. Przypuszczając, że może być nietrzeźwy, podjęli wobec niego interwencję. Ponieważ od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, funkcjonariusze poprosili, aby zrezygnował z jazdy jednośladem i pouczyli o konsekwencjach takiego zachowania. Niestety mężczyzna nagle zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Chwilę później okazało się dlaczego. W saszetce, którą miał przy sobie, policjanci ujawnili worki strunowe z zawartością różnych zakazanych ustawą substancji - łącznie blisko 40 gramów. Sprawdzenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły, że spora część z posiadanych przez 33-latka substancji to dopalacze.

Przypomnijmy: kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Ta sama kara grozi za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W przypadku mniejszej ilości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło:
KPP w Miliczu
nadkom. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

KPP w Kamiennej Górze
asp. Grzegorz Szewczyk
tel. 600 – 228 – 846

KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497

KMP Wrocław
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817