Ta strona używa plików cookie!
close

Działania dolnośląskich policjantów w ramach ogólnopolskiej akcji ,,SpoKREWnieni służbą’’

Data dodania: 22 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz Ząbkowice Śląskie Wrocław

Funkcjonariusze i pracownicy Policji stale włączają się w różnego rodzaju przedsięwzięcia na rzecz niesienia pomocy innym. Tym razem m.in. na terenie powiatu milickiego, ząbkowickiego i wrocławskiego w ostatnich dniach zorganizowali zbiorki krwi, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”. Działania te realizowano w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Osoby biorące udział w akcji oddawały ten ratujący życie płyn z myślą o tym, że trafi on do najbardziej potrzebujących.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na terenie całej Polski. Akcja ma na celu oddanie hołdu żołnierzom wyklętym, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. W ramach tego przedsięwzięcia krew można oddawać przez cały miesiąc marzec podczas różnych akcji prowadzonych w każdym województwie, także na Dolnym Śląsku.

Tylko w ciągu kilku ostatnich kilku dni policjanci i pracownicy cywilni m.in. z komend w Miliczu, Ząbkowicach Śląskich i Wrocławiu, zorganizowali zbiórki krwi na podległym terenie. Do akcji zaprosili uczniów klas policyjnych, harcerzy, strażaków oraz wszystkie osoby chętne do tego, aby pomagać innym.  

Dzięki zaangażowaniu wielu osób dobrego serca teraz kolejne kilkadziesiąt litrów krwi trafi do osób najbardziej potrzebujących.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich, KPP w Miliczu, KMP we Wrocławiu

 

 

Galeria