Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant z komisariatu kolejowego odnalazł zaginionego starszego mężczyznę

Data dodania: 17 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Do Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zgłosiła się starsza kobieta, która poinformowała, że podczas wysiadania z pociągu na Dworcu Głównym z uwagi na bardzo dużą ilość podróżnych zagubił się jej mąż. Dodatkowym niebezpieczeństwem w tej sytuacji był również fakt, że 76-letni mężczyzna choruje na demencję i wymaga bezwzględnej opieki. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, sprawdzono perony, dworzec, monitoring i najbliższą okolicę. Jeden z policjantów, odnalazł zaginionego, który roztrzęsiony i zdezorientowany siedział na ziemi w okolicy przejścia dla pieszych. Funkcjonariusz zaprowadził go do zaniepokojonej małżonki, która nie kryła szczęścia i wzruszenia.

Do Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zgłosiła się starsza kobieta, która poinformowała, że podczas wysiadania z pociągu na Dworcu Głównym przy peronie pierwszym z uwagi na bardzo dużą ilość podróżnych zagubił się jej mąż.

W związku z tym policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania starszego mężczyzny. Przekazano rysopis funkcjonariuszom, a także placówkom w najbliższym rejonie dworca. Ponadto policjanci sprawdzili m.in. monitoring, aby określić, w jakim kierunku mógł się oddalić zaginiony. Okazało się, że na zarejestrowanym obrazie znajduje się mężczyzna odpowiadający rysopisowi przekazanemu przez pokrzywdzoną, który oddala się wraz z tłumem w przeciwnym kierunku niż żona. Widać, że jest zdezorientowany, po czym znika z pola widzenia kamer. Jeden z funkcjonariuszy komisariatu kolejowego widząc to, natychmiast udał się w tamtym kierunku. Po pewnym czasie zauważył siedzącego na ziemi w okolicach przejścia dla pieszych mężczyznę. 76-latek był roztrzęsiony i drżał z emocji. Na szczęście wszystko dla niego dobrze się skończyło i ostatecznie trafił on pod opiekę swojej żony.

Kobieta serdecznie podziękowała policjantowi za odnalezienie jej męża nie kryjąc wzruszenia. Dodatkowo skierowała pismo do Komendanta Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (fragment podziękowań):

Na Pana ręce składam serdeczne podziękowania starszemu sierżantowi Piotrowi Tworek za aktywną i serdeczną pomoc w odnalezieniu mojego zagubionego na dworcu męża. Sierżant Piotr Tworek jest przemiłym, ciepłym i oddanym swej pracy policjantem. Na moje zgłoszenie zareagował natychmiast. Sprawdził perony, dworzec i teren przed dworcem, gdzie po długim poszukiwaniu znalazł przestraszonego, rozdygotanego mojego małżonka. Okazał mu wiele serdeczności i wyrozumiałości.

asp. szt. Wojciech Jabłoński