Ta strona używa plików cookie!
close

Dwóch złodziei sklepowych w rękach policjantów

Data dodania: 29 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże. Jeden z nich zabrał z placówki handlowej wyroby alkoholowe, a drugi deskorolkę elektryczną oraz klucze nasadowe. Za popełnione czyny odpowiedzą oni teraz przed sądem. Może im grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze z wałbrzyskiego II Komisariatu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w sklepie znajdującym się przy jednej z ulic na terenie miasta kilka razy w kwietniu i maju tego roku ukradł wyroby alkoholowe. Wartość zrabowanych wówczas artykułów oszacowano na kwotę blisko 1400 złotych. Mężczyzna wiedział, iż jest poszukiwany przez policjantów, dlatego przez pewien czas ukrywał się przed funkcjonariuszami.

W tym samym czasie w ręce policjantów wpadł kolejny złodziej. 23-latek ze sklepu znajdującego się przy innej wałbrzyskiej ulicy skradł klucze nasadowe oraz deskorolkę elektryczną o łącznej wartości blisko 1150 złotych.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Podejrzani staną teraz przed sądem. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995