Ta strona używa plików cookie!
close

Dwóch złodziei i paser w rękach policjantów

Data dodania: 6 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Po spotkaniu mocno „zakrapianym” alkoholem, które zostało zorganizowane w jednym z mieszkań na terenie Wałbrzycha, dwaj lokatorzy nie zamknęli drzwi wejściowych i położyli się spać. Zaistniałą sytuację postanowili wykorzystać ich sąsiedzi, którzy wykradli z niezabezpieczonego lokalu wartościowe przedmioty. W wyniku przeprowadzonych działań wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o tę kradzież oraz pasera, a ponadto odzyskali część skradzionego mienia. Teraz o losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

Dwaj mężczyźni, wykorzystując sen mieszkańców jednego z lokali na terenie Wałbrzycha oraz fakt niezabezpieczenia drzwi wejściowych przez śpiących domowników, weszli do środka i ukradli telefon komórkowy, pieniądze, a także telewizor i kuchenkę gazową. Straty zostały oszacowane przez właścicieli na blisko 2 tysiące złotych.

W wyniku realizacji informacji własnych funkcjonariusze Zespołu Wywiadowczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu już następnego dnia zatrzymali obu złodziei, a dzień później także 30-latka, który zakupił od nich część skradzionego mienia. Policjanci ponadto odzyskali i zabezpieczyli do sprawy utracony telefon komórkowy.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni podczas czynności procesowych przyznali się do popełnienia przestępstw. Dwóch z nich odpowie za kradzież mienia, natomiast 30-letni wałbrzyszanin usłyszy zarzut paserstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604 – 426 – 995