Ta strona używa plików cookie!
close

Dwóch mężczyzn i kobieta zatrzymani za rozbój

Data dodania: 9 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Policjanci z Lubania zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Sprawcy zaatakowali swoją ofiarę i ukradli jej rower, pieniądze oraz telefon. Skradzione mienie zostało odzyskane. Teraz o dalszym losie dwóch mężczyzn i kobiety zadecyduje sąd, a za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed godziną 20:00 dyżurny komendy powiatowej w Lubaniu został powiadomiony o pobiciu kobiety oraz kradzieży rzeczy, które miała przy sobie. Przybyli na miejsce zgłoszenia dzielnicowi ustalili, iż pokrzywdzona jechała rowerem do miejsca zamieszkania, kiedy to podbiegły do niej trzy osoby - dwóch mężczyzn oraz młoda kobieta. Zabrali jej rower, a następnie dwukrotnie uderzyli w twarz na skutek czego upadła na ziemię. Wówczas sprawcy z plecaka pokrzywdzonej ukradli pieniądze w kwocie 150 złotych, telefon komórkowy oraz maszynkę do robienia papierosów. W wyniku wspólnych intensywnych działań dzielnicowych oraz policjantów z ogniwa patrolowego już po ok. godzinie od zdarzenia sprawcy rozboju zostali zatrzymani, a skradzione mienie odzyskane.

Mężczyźni w wieku 33 i 51 lat oraz 24-letnia kobieta usłyszeli już zarzuty popełnionego przestępstwa. Teraz o dalszym losie sprawców zadecyduje sąd, a za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubaniu
st. asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169