Ta strona używa plików cookie!
close

Dwóch kierowców z narkotykami i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów – zatrzymani przez policjantów w Złotoryi i Jeleniej Górze

Data dodania: 29 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja Jelenia Góra

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 39-latka, który kierował samochodem osobowym pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W jego aucie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli metamfetaminę, z której wyniku porcjowania można byłoby uzyskać ponad 60 porcji handlowych. W Jeleniej Górze natomiast został zatrzymany kierowca posiadający dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. On również przewoził w samochodzie i posiadał też w swoim mieszkaniu narkotyki, z których można uzyskać ponad 660 porcji handlowych. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście minut po godzinie 23:00 policjanci w Złotoryi zatrzymali do kontroli drogowej Audi poruszające się ulicami centrum miasta. Za kierownicą siedział 39-letni mężczyzna. Ustalenie w policyjnych bazach wykazało, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do 2020 roku. Dodatkowo w trakcie sprawdzenia wnętrza pojazdu, policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli narkotyki. Kierowca przyznał, że była to metamfetamina, co potwierdził policyjny tester. Z zabezpieczonej substancji można byłoby uzyskać ponad 60 porcji handlowych tego narkotyku.

Podobna sytuacja miała miejsce w Jeleniej Górze. Policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o naruszenie zakazu sądowego i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Około godziny 15.30 funkcjonariusze na ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Renault Laguna. Rozpoznali kierującego, który posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, w związku z tym zatrzymali go do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna kierował autem wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu. Ponadto funkcjonariusze w aucie wyczuli wyraźny zapach marihuany. Okazało się, że w schowku mężczyzna miał ukryte w plastikowym pojemniku narkotyki. W wyniku sprawdzenia jego miejsca zamieszkania, policjanci dodatkowo znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Z zabezpieczonych środków zakazanych prawem można uzyskać łącznie ponad 660 porcji handlowych.

Kierowcy trafili do policyjnego aresztu. O ich losie będzie teraz decydował sąd. Za naruszenie zakazu sądowego oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Powiązane wiadomości