Ta strona używa plików cookie!
close

Dwóch braci pobiło przypadkowego przechodnia - przy jednym z zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki

Data dodania: 13 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o pobicie. Sprawcy bez powodu zaatakowali na ulicy przypadkowego przechodnia. Okazało się, że tego czynu dopuścili się dwaj bracia. Ponadto jeden z nich miał przy sobie także tabletki ekstazy i tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał w ten sposób wyładować swoją frustrację. Był pod wpływem środków odurzających. Zatrzymanym może teraz grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Do pobicia 38-letniego mieszkańca Jedlin-Zdroju doszło w ubiegłym tygodniu wieczorem przy ul. Narutowicza. Poinformowani o zdarzeniu policjanci z Wałbrzycha oraz Głuszycy niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia.

Sprawnie przeprowadzone działania doprowadziły do zatrzymania pierwszego ze sprawców jeszcze tego samego dnia w okolicy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Okazał się nim miejscowy 21-latek. Mężczyzna oświadczył, że dokonał pobicia przypadkowego przechodnia, ponieważ chciał wyładować swoją frustrację, a dodatkowo był pod wpływem narkotyków.

W toku wykonanych dalszych czynności procesowych funkcjonariusze znaleźli u mieszkańca Jedliny-Zdroju środki psychotropowe w postaci 10 tabletek ekstazy. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i namierzyli także drugiego podejrzanego. Okazało się, że to 20-latek - brat wcześniej zatrzymanego mężczyzny.

Obaj bracia staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Pobitemu mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. 

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

nadkom. Krzysztof Zaporowski