Ta strona używa plików cookie!
close

Dwie osoby zatrzymane i przejęte ponad 800 porcji narkotyków

Data dodania: 30 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci z Głogowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 porcji marihuany. To kolejne w ostatnim czasie zatrzymania osób posiadających narkotyki. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Jeden z nich decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w  Głogowie zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. To kolejne w ostatnim czasie zatrzymania związane ze zwalczeniem tego rodzaju przestępczości. Tym razem w ręce policjantów wpadli mężczyźni w wieku 23 i 30 lat. Są mieszkańcami powiatu głogowskiego oraz polkowickiego. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 830 porcji marihuany.  Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Po wykonaniu czynności procesowych zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty. 30-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku 23-latka zarzuty są znacznie poważniejsze. Mężczyzna jest podejrzany o uprawę marihuany, posiadanie przedmiotów służących do jej uprawy i konsumpcji, udzielanie narkotyków innej osobie w zamian za korzyść osobistą oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu 23 latek na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Galeria