Ta strona używa plików cookie!
close

Dwie kobiety przewoziły amfetaminę - wpadły podczas kontroli drogowej

Data dodania: 24 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli nie w pełni oświetlony pojazd, którego kierująca bardzo dynamicznie poruszała się nim po ulicach miasta. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziło również nerwowe i nienaturalne zachowanie pasażerki znajdującej się w samochodzie. Jak się okazało, oprócz braku wymaganych dokumentów, panie miały przy sobie ponad 110 porcji amfetaminy. Kobiety trafiły do policyjnego aresztu i na bazie zgromadzonych materiałów już usłyszały zarzuty. Grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Wrocław – Krzyki w czasie pełnienia nocnej służby zauważyli bardzo dynamicznie poruszający się pojazd bez sprawnego oświetlenia. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić jego kontrolę. Samochodem poruszały się dwie kobiety, które na widok policjantów zaczęły się bardzo nerwowo zachowywać. Siedząca "za kółkiem" 39 - latka tłumaczyła, że przyczyną jej zdenerwowania jest brak aktualnych badań technicznych pojazdu, co potwierdziło sprawdzenie posiadanych dokumentów.

Policjantów jednak w dalszym ciągu zastanawiało nienaturalne zachowanie kobiet. Kolejne sprawdzenia doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia przy nich narkotyków w łącznej ilości ponad 110 porcji amfetaminy.

39-latka i jej 27-letnia pasażerka próbowały tłumaczyć, że narkotyki znalazły kilka dni wcześniej na ulicy i nie są ich własnością. Teraz to sąd oceni całą sytuację. Kobiety zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. Usłyszały już także zarzuty, za które grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec