Ta strona używa plików cookie!
close

Dwie kobiety kradły rowery spod centrów handlowych i akademików- wpadły w ręce policji

Data dodania: 7 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci namierzyli kobiety podejrzane o udział w kradzieżach jednośladów na terenie miasta. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że jedna z nich kradła rowery pozostawiane w pobliżu centrów handlowych i akademików, a druga zastawiała je w lombardach. Łącznie udowodniono im udział w 13 tego typu przestępstwach. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przypomnijmy, że zarówno za kradzież jak i paserstwo, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście otrzymywali w ostatnim czasie zwiększoną liczbę zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. Mając to na uwadze, policjanci od razu rozpoczęli działania operacyjne i szybko namierzyli osoby mające związek z tym przestępczym procederem. Zatrzymali dwie kobiety w wieku 34 i 36 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, działały one na terenie Wrocławia w lipcu i w sierpniu br. 34-latka zabierała rowery pozostawiane przed akademikami na terenie Śródmieścia oraz w pobliżu centrów handlowych, a jej 36-letnia koleżanka zastawiała je w lombardach.

Łupem kobiet padło 13 jednośladów o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. Usłyszały już zarzuty w tej sprawie - jedna za kradzieże, a druga za paserstwo.

W świetle obowiązujących przepisów za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, tyle samo grozi za zbywanie rzeczy pochodzących z przestępstwa. Kobieta sprzedająca rowery do lombardów usłyszała jednak zarzut w warunkach powrotu do przestępstwa, a to oznacza, że jej maksymalna kara może zostać zwiększona jeszcze o połowę.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski