Ta strona używa plików cookie!
close

Dwa wypadki śmiertelne na Dolnym Śląsku- policjanci apelują o rozwagę za kierownicą

Data dodania: 18 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Miniony weekend, pomimo przyjemnej aury pogodowej, okazał się być tragiczny w skutkach m. in. z uwagi na dwa śmiertelne zdarzania drogowe. W pierwszym z przypadków kierowca osobowej Mazdy nie przeżył zderzenia z drzewem, a w drugim motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi kończąc swoją jazdę w przydrożnym rowie. Wrocławscy policjanci obsługiwali też 5 innych wypadków, a także 112 kolizji drogowych. Przeprowadzili również blisko 940 różnego rodzaju interwencji. Mundurowi wyeliminowali z ruchu aż 13 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 36 sprawców innych przestępstw.

Tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach być może dałoby się uniknąć. Jak? Przeczytaj kilka porad policjantów. Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, realizują na co dzień wiele różnego rodzaju działań o charakterze prewencyjnym, a także prowadzą akcje na drogach mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Działania te przynoszą pożądany efekt w postaci zmniejszenia ilości zdarzeń oraz eliminowania zagrożeń w ruchu. Tylko w ten weekend mundurowi z wrocławskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę 13 nietrzeźwym kierowcom. Mimo ogromnego zaangażowania i stale rosnącej świadomości społecznej, nadal zdarzają się sytuacje, kiedy osoby dorosłe wsiadają za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Właśnie alkohol, brawura i nadmierna prędkość oraz rażące łamanie przepisów ruchu drogowego - to główne przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń. Mając to na uwadze, policjanci ponownie apelują o zdjęcie nogi z gazu i bezwzględne zachowanie ostrożności podczas jazdy.

Niestety w ten weekend doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W sobotni poranek, około godziny 10:00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Wrocławia, pośpiesznie pojechali na zdarzenie drogowe do miejscowości Pruszowice. Ze zgłoszenia wynikało, że w pobliżu jednej z głównych ulic stoi rozbity na drzewie samochód. Sytuacja ta potwierdziła się. Na miejscu, oprócz funkcjonariuszy, pracowali także strażacy i ratownicy medyczni. W osobowej Mazdzie był zakleszczony mężczyzna, którego reanimowano. Niestety w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Do kolejnego z tragicznych zdarzeń doszło w niedzielę. Około godziny 16:00 funkcjonariusze pojechali na miejsce wypadku z udziałem motocyklisty. Miał on miejsce na drodze powiatowej, w pobliżu miejscowości Jordanów Śląski. W tym przypadku motocyklista z niewiadomych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Tego zdarzenia niestety on również nie przeżył.

Okoliczności obu tych spraw są w tej chwili szczegółowo weryfikowane przez mundurowych. Wrocławscy policjanci, mając na uwadze te i inne tego typu zdarzenia, apelują do wszystkich użytkowników dróg o bezwzględne zachowanie ostrożności, rozsądku i rozwagi podczas jazdy. By uniknąć tragicznych w skutkach zdarzeń, osoby wsiadające za kierownicę swoich aut, powinny być trzeźwe i wypoczęte. Podczas jazdy muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego, w tym tych dotyczących prędkości. Stosujmy się również do zasady ograniczonego zaufania i mimo nadchodzącej wiosny, nie pozwalajmy sobie i innym na brawurę. Widząc sytuację niebezpieczną lub taką, która może zagrozić życiu lub zdrowiu, nie bójmy się zwrócić uwagi osobie, z którą podróżujemy i powiedzieć, aby zmniejszyła prędkość.

Policjanci przypominają, że każde rażące naruszenie przepisów na drodze, możemy zgłosić na alarmowy numer telefonu lub pocztą elektroniczną stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl.
Pamiętajmy, że najważniejsze jest zdrowie i życie ludzkie, bo przecież każdy ma je tylko jedno.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 - 403 - 817

 

Powiązane wiadomości