Ta strona używa plików cookie!
close

Dwa dni policyjnej akcji ZNICZ 2018

Data dodania: 2 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dolnośląscy policjanci realizując działania w ramach tegorocznej akcji ZNICZ 2018 dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach województwa i odwiedzających groby swoich bliskich. Głównym zadaniem funkcjonariuszy była pomoc w dotarciu na cmentarze. Na cmentarzach i w ich okolicach było bezpiecznie. Pomimo olbrzymiego ruchu nie tylko samochodowego, ale również pieszego w ciągu dwóch dni funkcjonariusze odnotowali 9 wypadków drogowych.

1 listopada br. dolnośląscy policjanci skoncentrowali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i pionu kryminalnego. Tam, gdzie doszło do zmiany organizacji ruchu, służbę pełnili policjanci z drogówki. Funkcjonariusze przypominali pieszym o posiadaniu elementów odblaskowych, poza terenem zabudowanym, po zmroku. Prowadzili też wzmożone działania kontrolne na dolnośląskich drogach. Działania policjantów na drogach dojazdowych wspierali funkcjonariusze monitorujący policyjnym śmigłowcem sytuację z powietrza.

Na cmentarzach i w ich okolicach było bezpiecznie. Oczywiście największe natężenie ruchu pojazdów i pieszych na drogach miało miejsce 1 listopada br. Od momentu rozpoczęcia akcji Znicz 2018 funkcjonariusze odnotowali 9 wypadków drogowych. Niestety wczoraj tuż przed północą, ok. godz. 23.45 we Wrocławiu na ul Strzegomskiej, kierujący samochodem peugeot z nieznanych przyczyn uderzył w filar wiaduktu. W wypadku zginął 36-letni mężczyzna. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Ponadto prowadząc działania kontrolne, funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu w ciągu dwóch dni 40 nietrzeźwych kierujących.   

Pamiętajmy, że akcja Znicz 2018 potrwa do niedzieli i wtedy też policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu związanego z powrotami do domu. Dlatego przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Najczęstszymi przyczynami wypadków niezmiennie pozostają brawura połączona z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wykonywanie manewrów, szczególnie manewrów wyprzedzania, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdów i alkohol.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

FILM

263 MB

Galeria