Ta strona używa plików cookie!
close

Konferencja „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”

Data dodania: 19 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki której już ponad 100 tys. osób na terenie Dolnego Śląska podzieliło się z Policją spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” podczas której podsumowano funkcjonowanie KMZB oraz dyskutowano na temat kolejnych obszarów wykorzystania tego narzędzia informatycznego.

18 czerwca 2019 roku, o godz. 12.00, w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniaka Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu przy pl. Powstańców Warszawy 1 odbyła się konferencja pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Inicjatorami tego spotkania byli: Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, którego reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski.

Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki której już ponad 100 tys. osób na terenie Dolnego Śląska podzieliło się z Policją spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu pracy, nauki czy wypoczynku, a każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez funkcjonariuszy zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Do dyskusji na temat wykorzystania KMZB zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego, Wojska, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Ochrony Środowiska, Inspekcji Sanitarnej, Nadzoru Budowlanego, WOPR, Straży Łowieckiej i Straży Rybackiej, a także przedstawiciele kuratorium oświaty, zarządu gospodarki wodnej, Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej, dyrekcji lasów państwowych, wojewódzki lekarz weterynarii oraz innych instytucji działających w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Podczas konferencji podsumowano funkcjonowanie KMZB oraz dyskutowano na temat kolejnych obszarów wykorzystania tego narzędzia informatycznego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

 

Galeria

Powiązane wiadomości