Ta strona używa plików cookie!
close

Drugstop - spotkanie z rodzicami w Jeleniej Górze

Data dodania: 3 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

W Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze odbyły się działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, sierż. st. Beata Sosulska-Baran spotkała się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze w ramach projektu  „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Podczas spotkania z rodzicami policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Ponadto poinformowała  o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych,  m. in.
• konsekwencji zdrowotnych  
• mitów i stereotypów  
• odpowiedzialności karnej   
• listę instytucji pomocowych.

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest:   
• zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym, 
• podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,  
• przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski