Ta strona używa plików cookie!
close

Drugi ze sprawców usiłowania rozboju na 61 - letniej wałbrzyszance zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 18 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

W zeszłym miesiącu wałbrzyscy policjanci poprzez środki masowego przekazu poprosili o pomoc w ustaleniu tożsamości osób odpowiedzialnych za usiłowanie rozboju na 61 - letniej mieszkance miasta. Publikacja komunikatu z wizerunkiem podejrzewanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn przyniosła pozytywny efekt jeszcze tego samego dnia. Po kilku godzinach pierwszy ze sprawców był już w rękach funkcjonariuszy. Tożsamość drugiego z mężczyzn także została ustalona. Kwestią czasu było tylko jego zatrzymanie. Kilka dni temu ukrywający się 21 - latek trafił ostatecznie w ręce policjantów drugiego komisariatu w Wałbrzychu.

Dzięki szybko i skutecznie przekazanej informacji przez redakcje dziennikarskie, policjanci jeszcze tego samego dnia odebrali wiele sygnałów od mieszkańców regionu wałbrzyskiego. Pozwoliły one na ustalenie sprawców usiłowania rozboju. Pierwszego z nich - 21 maja br. około godziny 16:00 zatrzymali funkcjonariusze drugiego komisariatu. Drugi z mężczyzn trafił w ręce policjantów Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z Wałbrzycha kilka dni temu nad ranem. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań w Jedlinie-Zdroju. W sprawie usłyszał już zarzuty.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 14 marca 2019 roku tuż przed godziną 20:00 w Wałbrzychu. Przestępcy zaatakowali 61 - latkę. Najpierw uderzyli wałbrzyszankę w głowę, a następnie szarpiąc za torebkę, próbowali ją wyrwać. Z uwagi na postawę kobiety, jednak im się nie udało. Spłoszeni sprawcy uciekli.

Policjanci po raz kolejny dziękują mieszkańcom oraz lokalnym mediom za każdy sygnał i pomoc w ustaleniu przestępców, co w dużej mierze przyczyniło się do zatrzymaniu obu mężczyzn.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85 

 

Powiązane wiadomości