Ta strona używa plików cookie!
close

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i ponad 2 promile w organizmie miał sprawca kolizji na drodze ekspresowej

Data dodania: 10 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Jaworscy policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Żar, który pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, kierując samochodem Mercedes doprowadził do kolizji na drodze ekspresowej S3 mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście tym razem tak skrajna nieodpowiedzialność nie przyczyniła się do tragicznych skutków. Mężczyzna za swoje czyny ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze jaworskiej drogówki podczas kontroli ruchu na drodze ekspresowej S3 relacji Bolków - Jawor ujawnili zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. W trakcie zabezpieczenia miejsca zdarzenia okazało się, że kierowca osobowego Mercedesa próbuje je opuścić. Czujność i doświadczenie policjantów oraz wsparcie drugiego uczestnika zdarzenia doprowadziło do zatrzymania 46-letniego mieszkańca Żar.

Funkcjonariusze szybko ustalili jaka była przyczyna jego zachowania. Ujęty mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Posiadał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wykazując się tak skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, doprowadził na trasie szybkiego ruchu do bardzo groźnie wyglądającej kolizji drogowej, w której szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Za swoje czyny 46-latek odpowie ponownie przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 039 942 

 

Galeria

Powiązane wiadomości