Ta strona używa plików cookie!
close

Dopalacze stanowczo na NIE

Data dodania: 16 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

To temat spotkania z policjantami, jakie odbyło się na terenie Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania, a także posłuchania wykładu m.in. na temat zagrożeń zdrowotnych oraz prawnych wynikających z zażywania i posiadania środków narkotycznych, w tym dopalaczy. 

13 listopada br. uczniowie Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podkom. Pawłem Zalewskim. Wygłoszona przez policjanta prelekcja na temat narkotyków i dopalaczy, jak mówią sami uczestnicy ,,utrzymywała w napięciu, wciągała do dyskusji, a przede wszystkim ciekawiła’’.  

Funkcjonariusz przedstawił uczniom zagrożenia wynikające z posiadania środków narkotycznych oraz dopalaczy. Zaprezentował także film obrazujący osoby, które popadły w nałóg i które nie mogły normalnie funkcjonować bez przyjęcia codziennej dawki dopalaczy, czy narkotyków. Licealiści w każdym momencie prelekcji mogli zadawać i uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Puentą spotkania był fakt, że nie trzeba zażywać żadnych środków odurzających, aby czerpać radość z życia, które tak naprawdę szkodzą naszemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KWP Wrocław 

Galeria

Powiązane wiadomości