Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląska grupa „SPEED” w Lubinie – policjanci zatrzymali prawo jazdy za prędkość i ukarali mandatami kierowców rażąco naruszających przepisy.

Data dodania: 29 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

W ramach nowo powstałej grupy „SPEED” będącej kolejnym „narzędziem” do zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drogach, policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie pełnią służbę na terenie powiatu. Już w pierwszych dniach działań, funkcjonariusze zatrzymali kierującemu samochodem osobowym marki Acura prawo jazdy. Kwotę 500 złotych i 10 pkt mniej na swoim koncie mają kierujący mercedesem i audi, którzy znacząco przekroczyli limit prędkości na drodze ekspresowej. Każdy kierowca, który lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów z grupy „SPEED”, którzy patrolują drogi całego województwa.

Lubińscy policjanci należą do nowo powstałej grupy „SPEED”, zajmującej się zwalczaniem wszelkich zachowań na drodze, które mogą stworzyć zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Już w pierwszych dniach podjętych działań w powiecie lubińskim, specjaliści z grupy „SPEED” zaskoczyli niektórych podróżujących.

Przekonał się o tym m.in. kierujący samochodem osobowym marki Acura, który pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Nie zwolnił, mimo tego, że przed nim znajdowało się oznaczone przejście dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy.

Kolejni zatrzymani „piraci drogowi”, to kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, który przekroczył limit prędkości o 81 km/h i kierujący audi, który miał na swoim liczniku o 78 km/h więcej niż powinien. Szaleńcza jazda dla tych kierujących zakończyła się mandatem karnym i utratą 10 punktów.

Pamiętajmy, że jazda z tak dużą prędkością stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Od samych kierujących zależy czy poprawi się bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Związane to jest jednak przestrzeganiem przez nich obowiązujących limitów prędkości i stosowaniem się do obowiązujących przepisów.

Kierowcy, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, muszą mieć świadomość nieuchronności kary. Zwłaszcza teraz, gdy do walki z „piratami drogowymi” dołączyli specjaliści z grupy „SPEED”.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

podinsp. Krzysztof Zaporowski