close

Dolnośląscy policjanci z sukcesami startowali w wyścigu MTB Korona Karkonoszy - Rowerem na Śnieżkę

Data dodania: 3 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra Legnica

Funkcjonariusze z garnizonu dolnośląskiego wzięli udział w kolejnej edycji imprezy Korona Karkonoszy - Rowerem na Śnieżkę, która odbyła się pod hasłem „Pokonaj siebie, pomóż innym”. Na blisko 500 uczestników asp. szt. Dariusz Barczyński zajął w klasyfikacji ogólnej 45 miejsce, a w kategorii mundurowej 2. Z kolei st. asp. Ewelina Marczyk – policjantka Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zwyciężyła wśród policjantek, a w kategorii OPEN uplasowała się na 8 pozycji. Impreza ta miała charakter charytatywny. Patronat honorowy nad imprezami w tym roku objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji –IPA.

Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa jako powszechnej formy aktywności, promocja walorów turystycznych miasta Karpacz i okolic oraz propagowanie aktywnych form wypoczynku, rekreacji i sportu.

Organizatorami tego wydarzenia był Rotary Klub Karpacz Karkonosze oraz Urząd Miasta Karpacz i Karkonoski Park Narodowy. Jest to już ostatnia impreza rowerowa z cyklu Korona Karkonoszy, która obejmuje 3 kultowe podjazdy w Karkonoszach: Rowerem na Szrenicę, Rowerem przez Chojnik na Odrodzenie oraz Rowerem na Śnieżkę. Udział w niej wzięło blisko 500 uczestników. W tym roku po raz pierwszy organizator wprowadził klasyfikację zawodników w kategorii mundurowej.

Z wyzwaniem, jakim bez wątpienia jest wjazd na najwyższy szczyt Karkonoszy, zmierzyło się 14 funkcjonariuszy z całej Polski. Policjant Dariusz Barczyński wjechał na Śnieżkę (1602 m n.p.m) jako 45, w klasyfikacji wiekowej zajął 20 miejsce, a w kategorii mundurowej był drugi. Jeszcze wyżej uplasowała się st. asp. Ewelina Marczyk, która wjechała na szczyt w 2:10:05, zajmując tym samym w kategorii OPEN 8 miejsce i wygrywając wśród kobiet służb mundurowych.

Impreza ta miała charakter charytatywny. Uzyskane środki finansowe przekazane zostaną na pomoc potrzebującym dzieciom, młodzieży i osobom dotkniętym kalectwem.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali wyróżnieni pucharami.

Naszym funkcjonariuszom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!