Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy policjanci włączają się w akcję „SpoKREWnieni służbą”

Data dodania: 1 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dolnośląscy policjanci włączają się w ogólnopolską akcję „SpoKREWnieni służbą”. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu już w piątek organizuje oddawanie krwi w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” - organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zbiórka przeprowadzona zostanie 2 marca 2018 r. w godz. od 8.30 do 12.30 w pomieszczeniach klubu we Wrocławiu przy pl. Muzealnym 16.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zainaugurowana rok temu w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data 1 MARCA została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

W akcję „SpoKREWnieni służbą” włączają się również dolnośląscy policjanci, którzy podczas zbiórek krwi oddadzą to co mają najcenniejszego - krew. Pierwsza akcja poboru krwi przeprowadzona zostanie 2 marca 2018 r. w godz. od 8.30 do 12.30 w pomieszczeniach klubu we Wrocławiu przy pl. Muzealnym 16. Obsługę zapewni  personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z ul. Czerwonego Krzyża 7/9 we Wrocławiu.

Akcje poboru krwi w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno w środowisku policyjnym, jak również pracowników sadów i prokuratur. Do akcji zaproszeni zostali koledzy z Dolnośląskiej Sekcji IPA oraz Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej. Każdorazowo przy okazji organizowanych akcji przystępują do niej nowi dawcy. Podczas ubiegłorocznych akcji oddanych zostało blisko 75 l niezastąpionego leku jakim jest krew.

W dalszym ciągu istnieje możliwość otrzymania:

• IDENTYFIKACYJNEJ  KARTY GRUPY KRWI – jedynego wiarygodnego dokumentu /oprócz legitymacji HDK/, potwierdzającego grupę krwi jej właściciela.
Serdecznie zapraszamy

MILE WIDZIANI DAWCY Z KAŻDĄ GRUPĄ

nadkom. Krzysztof Zaporowski