Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali festyn i ćwiczenia ratownicze

Data dodania: 13 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Policjanci Wydziału Prewencji z komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej oraz z komisariatu wodnego we Wrocławiu wspólnie z WOPR-em i strażą pożarną w dniach 10 i 12 lipca 2017 roku zorganizowali i przeprowadzili wspólne festyn i ćwiczenia ratunkowe. Całe przedsięwzięcie zrealizowane było w ramach akcji MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Głównym celem prowadzonych działań było propagowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wakacji bez używek. Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. konkursy, zabawy pokazy sprzętu ratowniczego, a przede wszystkim wspólne ćwiczenia służb ratunkowych na wodzie.

Działania przeprowadzone były wspólnie przez ratowników z Policji, WOPR i Straży Pożarnej. Wymienieni przypominali też zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Wśród uczestników festynu i ćwiczeń byli m.in. wychowankowie przedszkoli, jak i młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy.

asp. szt. Paweł Petrykowski
(źródło – Wydział Prewencji KWP Wrocław)

 

 

 

Galeria