Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy policjanci spotkali się z najmłodszymi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data dodania: 4 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice Wałbrzych

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” polkowiccy policjanci spotkali się z najmłodszymi, w ramach półkolonii organizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Polkowicach. Tematem przewodnim było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Z kolei policjanci z Wałbrzycha w przedszkolu uczyli bezpiecznych zachowań. Najmłodszych odwiedził przewodnik policyjny z psem służbowym - Bad, a podczas spotkania omówiono zasady zachowania się podczas ataku agresywnego czworonoga.

Wakacje to czas beztroski, zabawy i zasłużonego relaksu. Policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” nie tylko patrolują miejsca wypoczynku dzieci i dorosłych, kontrolują stan techniczny samochodów osobowych i autokarów, ale również spotykają się z najmłodszymi, żeby zadbać o ich bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Spotkanie policjantów z najmłodszymi mieszkańcami powiatu polkowickiego, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 dotyczyło bezpieczeństwa związanego z wypoczynkiem podczas wakacji. Funkcjonariusze podczas prelekcji poruszyli zagadnienia związane zarówno z wypoczynkiem w mieście, jak i poza nim.

Nie zabrakło również czasu na przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego. Dzieci mogły również poznać bliżej pracę policjantów oraz wsiąść za kierownicą radiowozu i zobaczyć się sprzęt wykorzystywanym przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby.

Natomiast wałbrzyscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 2. Funkcjonariusze wyjaśnili maluchom, czym jest bezpieczeństwo i jakich zasad należy przestrzegać by unikać zagrożeń.

Podczas spotkania swoje umiejętności zaprezentował również Bad - pies służbowy z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu. Z radością i zaangażowaniem wykonywał polecenia sierż. szt. Wojciecha Lubafa - przewodnika psa służbowego. Przewodnicy psów służbowych, biorący udział w tym przedsięwzięciu omówili również zasady zachowania się podczas ataku agresywnego psa. Dzieci z przejęciem ćwiczyły pozycję tzw. żółwia. Mamy nadzieję, że przekazane przez policjantów zasady zapadną głęboko w pamięci maluchów.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604-427-014

 

 

Galeria