Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy policjanci podsumowali I półrocze 2016 roku

Data dodania: 13 lipca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Dolnośląscy policjanci podsumowali pierwsze sześć miesięcy 2016 r. Miniony okres, to m.in. kontynuacja spadku przestępczości na terenie województwa dolnośląskiego, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych oraz mniej wypadków, w tym mniej wypadków z udziałem pieszych. Odprawę służbową poprowadził Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa służbowa, która była okazją do podsumowania stanu bezpieczeństwa na terenie Dolnego Śląska oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz bezpieczeństwa. Oprócz kierownictwa dolnośląskiej Policji, w odprawie udział wzięli komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy i kierownicy komórek organizacyjnych komendy wojewódzkiej we Wrocławiu.

Podczas spotkania Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski podsumował działania dolnośląskiej Policji w I półroczu 2016 roku. Pracę i wyniki osiągnięte w minionym okresie przez pion prewencji przedstawił Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztof Niziołek, natomiast efekty pracy pionu kryminalnego przedstawił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski. Wyniki pracy pionu logistycznego omówił natomiast Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu podziękował funkcjonariuszom i pracownikom dolnośląskiej Policji za aktywność i wkład wniesiony w uzyskane w I półroczu dobre efekty pracy. W okresie od stycznia do czerwca 2016 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano kolejny spadek przestępczości, w tym przestępczości ogółem o blisko 5 % (mniej o ponad 1700 przestępstw), a przestępstw najbardziej społecznie uciążliwych, czyli m.in. rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, bójek i pobić, włamań, kradzieży w tym kradzieży samochodów – o około 6% (o blisko 1000 przestępstw mniej).

Na dolnośląskich drogach odnotowano o 2% mniej wypadków ogółem, w tym o 3% mniej wypadków z udziałem pieszych. Do służby w dolnośląskiej Policji przyjęto łącznie 252 nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek.

asp. szt. Paweł Petrykowski
 

 

Galeria