Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy policjanci kontynuują działania w ramach „Bezpiecznych Ferii”

Data dodania: 19 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Policjanci z Dolnego Śląska oprócz kontroli autobusów i działań prewencyjnych prowadzonych na drogach w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Ferie” spotykają się także z uczestnikami zimowisk, aby rozmawiać o bezpieczeństwie podczas trwających ferii. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili dzieci ze szkół podstawowych w Szklarskiej Porębie, młodzież odpoczywającą podczas półkolonii w Szczawnie-Zdroju i Boguszowie-Gorcach, a także uczestników ferii w Dzierżoniowie.

Cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” oraz programu prewencyjnego „Bezpieczne Ferie” przygotowali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie. Funkcjonariusze przypomnieli m.in. o stosowaniu się do regulaminów na lodowiskach, stokach narciarskich i innych miejscach gdzie organizowany jest zimowy wypoczynek, a także o zasadach bezpiecznego kontaktu z osobami obcymi.

Policjanci odwiedzili również młodzież odpoczywającą na półkolonii w Szczawnie-Zdroju oraz Boguszowie-Gorcach w powicie wałbrzyskim. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przekazali też informacje dotyczące m.in. obowiązku poruszania się pod drogach po zmroku w ubraniach wyposażonych w elementy odblaskowe oraz przestrzegli o zachowaniu zwiększonej ostrożności przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jakie panują zimą.

Natomiast w Dzierżoniowie jeden z klubów sportowych dla swoich wychowanków w trakcie ferii organizuje tez. ,,noce filmowe’’. Podczas każdego wieczoru, przed rozpoczęciem seansów przeprowadzane są krótkie zajęcia profilaktyczne. Policjanci dostosowują je do wieku słuchaczy, tj. dla najmłodszych dzieci - zajęcia dotyczą bezpieczeństwa na drodze, przemocy, nękania fizycznego i psychicznego, dla dwóch starszych grup zajęcia dotyczą szkodliwości spożywania alkoholu, narkotyków i środków odurzających. Zajęcia te realizują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Policjanci w trakcie prowadzonych spotkań przypominali także o całkowitym zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. W związku z tym, że podczas ferii dzieci także częściej korzystają z komputera, funkcjonariusze zwracali uwagę na ewentualne zagrożenia występujące w sieci. Funkcjonariusze omawiali również zagadnienia związane z postępowaniem w razie wystąpienia różnego rodzaju wypadków i zdarzeń na drodze.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KWP Wrocław, KMP Jelenia Góra, KMP Wałbrzych, KPP Dzierżoniów

 

Galeria