Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy policjanci informują w spotach obywateli z Ukrainy o przepisach ruchu drogowego obowiązujących na terenie Polski

Data dodania: 10 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Współpraca dolnośląskich policjantów z Agencją Informacyjną Media Flow Ukraina dotycząca przepisów ruchu drogowego obowiązujących w Polsce zaowocowała powstaniem spotów prewencyjnych adresowanych do obywateli ukraińskich. Z uwagi na to, że Dolny Śląsk odwiedza coraz więcej osób z Ukrainy, którzy również tu przebywają czasowo i pracują, a tym samym przemieszczają się po terenie naszego województwa istnieje potrzeba przypomnienia i poinformowania o tym, jakie zasady i przepisy ruchu drogowego obowiązują na terenie Polski. W zrealizowanym materiale filmowym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pokazują w przystępny sposób m. in. jak należy się zachować podczas kontroli drogowej i jakie konsekwencje grożą np. za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z Agencją Informacyjną Media Flow Ukraina stworzyli prewencyjne spoty adresowane do obywateli ukraińskich, które dotyczą przepisów ruchu drogowego obowiązujących na terenie naszego kraju.

Policjanci w trakcie inscenizowanych sytuacji na drodze oraz zatrzymań pojazdów informują i przypominają o podstawowych zasadach ruchu drogowego:

  • jak należy zachować się podczas kontroli drogowej,
  • jakie dokumenty należy mieć ze sobą w trakcie jazdy,
  • co grozi za złamanie przepisów dotyczących np. przekraczania prędkości, zawracania w niedozwolonym miejscu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Celem tych spotów prewencyjnych jest pokazanie różnych sytuacji, które mogą wystąpić na drodze w Polsce, a przez to wyjaśnienie i omówienie przepisów oraz procedur obowiązujących na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

asp. szt. Wojciech Jabłoński 

 

 

 

 

Pobierz film

$esc.html($item.icon)

Film 1

117 MB

$esc.html($item.icon)

Film 2

113 MB

$esc.html($item.icon)

Film 3

138 MB

Powiązane wiadomości