Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy „kryminalni” walczyli o tytuł „Policjanta Służby Kryminalnej Roku 2018”

Data dodania: 30 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Jak co roku policyjne drużyny reprezentujące komendy powiatowe i miejskie dolnośląskiego garnizonu Policji rywalizowały w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Najlepsza drużyna będzie reprezentować dolnośląski garnizon Policji w Finale Ogólnopolskim Konkursu, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2018 r. w Szkole Policji w Pile.

Eliminacje szczebla wojewódzkiego odbyły się na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina. Każdą drużynę reprezentowali: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, policjant technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.
W tym roku komisja oceniała konkurencje, które obejmowały:

  • sprawdzian wiedzy w formie testu,
  • sprawdzian wiedzy praktycznej w formie kazusu odrębnie dla: policjanta dochodzeniowo-śledczego, policjanta operacyjno-rozpoznawczego, policjanta technika kryminalistyki oraz policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą,
  • sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia – przeprowadzony w formie oględzin dla wszystkich zawodników drużyny,
  • sprawdzian umiejętności w zakresie udzielania I pomocy przedmedycznej,
  • sprawdzian umiejętności strzeleckich z elementami sprawności fizycznej.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie pierwsze trzy miejsca zajęły w reprezentacje:

  • I Miejsce – KPP Świdnica
  • II Miejsce - KMP Legnica
  • III Miejsce – KPP Głogów

Najlepsi wyłonieni na podstawie wyników uzyskanych w poszczególnych konkurencjach będą teraz reprezentować garnizon dolnośląskiej Policji w Finale Ogólnopolskim Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 5-7 czerwca b.r.
asp. szt. Paweł Petrykowski

 

Galeria