Ta strona używa plików cookie!
close

Dokonali rozboju, a potem posłużyli się skradzioną kartą bankomatową

Data dodania: 10 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu najpierw uderzyli kilkakrotnie pokrzywdzonego doprowadzając go do stanu bezbronności, a później zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi. Następnie posłużyli się nimi, płacąc zbliżeniowo. Okazało się, że jednym z podejrzanych jest nastolatek, dlatego odpowie on za swój czyn przed sądem rodzinnym, natomiast dorosłemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

W Lubinie na osiedlu Przylesie doszło do rozboju. Jak ustalili policjanci, dwóch młodych mężczyzn podeszło do siedzącego na ławce pod blokiem innego mężczyzny, prosząc o pożyczkę kilku złotych. Gdy ten odpowiedział im, że nie ma pieniędzy, zapewnili go, że w takim razie wezmą je sobie sami. Wtedy to uderzyli pokrzywdzonego kilkakrotnie w twarz, doprowadzając go do stanu bezbronności i wykorzystując ten moment zabrali mu portfel z zawartością dokumentów i kart bankomatowych, pieniędzy w kwocie 200 złotych oraz telefon wartości 1000 złotych. Tuż po rozboju posłużyli się kilkakrotnie kartą, dzięki systemowi zbliżeniowemu, płacąc za jedzenie, alkohol oraz benzynę na stacji.

Podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy. Jednym ze sprawców okazał się znany z wcześniejszych kradzieży 16-letni mieszkaniec Lubina, który odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym. Drugi z mężczyzn to 27-letni to również mieszkaniec tego samego miasta, który usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Dorosłemu może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Karolina Hawrylciów
tel. 601-974-322