Ta strona używa plików cookie!
close

Dobra pamięć do twarzy pomogła policjantom zatrzymać złodzieja

Data dodania: 8 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy funkcjonariusze pracowali przy sprawie kradzieży spawarki z terenu budowy. Udało im się ustalić wizerunek domniemanego sprawcy. Policjanci pionu kryminalnego, którzy patrolowali wrocławskie ulice, zwrócili uwagę na mężczyznę, który wyglądem przypominał im szukaną osobę. Pamięć do twarzy nie zawiodła doświadczonych funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał łącznie zarzuty za dokonanie 5 kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Na Komisariat Policji Wrocław Ołbin zgłosiła się osoba, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa kradzieży. Do zdarzenia doszło w połowie września br. Z terenu budowy nieznany sprawca zabrał wówczas specjalistyczną spawarkę. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Zaczęli między innymi żmudne przeglądanie monitoringu znajdującego się w okolicy. Funkcjonariusze właśnie z dostępnego zapisu kamer wytypowali osobę, która może być odpowiedzialna za kradzież. Ze zdjęciem, na którym widać wizerunek mężczyzny, zapoznali się wrocławscy policjanci.

Kilka dni później, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Ołbin, podczas rutynowego patrolowania dzielnicy, zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypomina szukaną osobę. Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Wrocławia. W sprawie kradzieży z terenu budowy mężczyzna usłyszał zarzut. Kolejne czynności w tej sprawie, polegające m.in. na kontrolach miejsc, gdzie mógł on sprzedawać skradzione przedmioty, pozwoliły na odzyskanie specjalistycznego zegara do klimatyzacji i telefonu komórkowego. Wartość odzyskanego mienia określono na sumę 5 tysięcy złotych, a podejrzany usłyszał kolejne 4 zarzuty.

42-latek początkowo wszystkiemu zaprzeczał i nie przyznawał się policjantom do popełnienia tych czynów. Kryminalni szybko jednak odświeżyli mu pamięć, prezentując nagrania monitoringu z jego własnym wizerunkiem. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
693 – 403 – 817

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości