Ta strona używa plików cookie!
close

Deszczowa pogoda nie zmazała uśmiechów z twarzy przedszkolaków, którzy odwiedzili policjantów

Data dodania: 17 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Grupa przedszkolaków odwiedziła w ostatnich dniach siedzibę Posterunku Policji w Przemkowie w powiecie polkowickim. Najmłodsi mieszkańcy mieli okazję zobaczyć z bliska służbę policjantów, a także usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały także okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.

Najmłodsi podczas spotkania mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy osoby przyjmującej zgłoszenia od mieszkańców, porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Zwiedzający zobaczyli również sprzęt jakim dysponują przemkowscy funkcjonariusze.

Największą atrakcją dla dzieci okazał się policyjny radiowóz. Najmłodsi byli szczególnie zainteresowani różnymi włącznikami znajdującymi się w pojazdach, a zwłaszcza tym do uruchamiania sygnałów uprzywilejowania.

Policjanci rozmawiali również z dziećmi na temat tego, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i z przedszkola. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa zabawy w przedszkolu, w domu oraz na podwórku, zwłaszcza w świetle zbliżających się wakacji. Wizytę zadowolonych gości zwieńczyła wspólna, pamiątkowa fotografia.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600 - 229 - 096

 

Galeria