Ta strona używa plików cookie!
close

Debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”

Data dodania: 24 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

W Komendzie Powiatowej Policji w Oławie odbyła się debata dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Celem tego przedsięwzięcia było upowszechnienie wśród mieszkańców powiatu, idei Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do diagnozy zagrożeń społecznie najbardziej uciążliwych dla mieszkańców oraz prezentacja programu „Dzielnicowy bliżej nas”. W spotkaniu uczestniczyło 55 osób, wśród nich przedstawiciele instytucji współodpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz mieszkańcy.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Oławie, kom. Paweł Urbańczyk, który przywitał uczestników i wprowadził ich w tematykę spotkania. Dalszą część, związaną z omówieniem funkcjonowania i sposobem korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz z programem „Dzielnicowy bliżej nas”, przybliżyli zebranym funkcjonariusze Wydziału Prewencji oławskiej jednostki - asp. szt. Przemysław Zawłodzki i asp. Arkadiusz Zaleski. Istotnym elementem spotkania okazała się dyskusja, w trakcie której uczestnicy zastanawiali się nad tym, jak najlepiej wykorzystać informacje płynące z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Debatujący zgłosili kilka wniosków dotyczących poprawy stanu bezpieczeństwa w mieście, m. in. z obszaru poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślono również, wagę dalszej edukacji mieszkańców w obszarze posługiwania się aplikacją Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Powszechne korzystanie z tego narzędzia pozwoli Policji na precyzyjne diagnozowanie problemów, a tym samym skuteczniejsze podejmowanie działań zapobiegawczych i represyjnych.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497

 

 

Galeria