Ta strona używa plików cookie!
close

Debata społeczna - rozmawialiśmy o bezpieczeństwie seniorów

Data dodania: 29 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci komendy powiatowej w Polkowicach oraz komisariatu w Chocianowie zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów - możesz mieć na nie wpływ". W debacie uczestniczyli przedstawiciele Chocianowskiego Ośrodka Kultury, polkowickiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz mieszkańcy powiatu. Poruszane były tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa seniorów oraz sprawnej komunikacji z dzielnicowym.

Policjanci podczas debaty pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów - możesz mieć na nie wpływ" poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych, w tym między innymi przypomnieli metody działań oszustów działających metodami „na wnuczka" oraz „na policjanta".  Kierownik Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polkowicach – Pani Małgorzata Kłak, podczas wystąpienia, rozszerzyła zagadnienie oszustw o przestępstwa dokonywane przez osoby podające się za pracownika ZUS, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze. Seniorzy dowiedzieli się również jak bezpiecznie zmienić swój rachunek bankowy czy przeliczyć emeryturę.

W związku z licznymi zgłoszeniami nanoszonymi przez mieszkańców powiatu poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa związanymi z przekraczaniem dozwolonej prędkości, policjanci wręczyli seniorom kamizelki i elementy odblaskowe, wskazując jednocześnie poprzez wizualizację oraz prezentację filmów związanych z tą tematyką, że korzystanie z tych narzędzi znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa ich użytkowników.

Podczas debaty funkcjonariusze zapoznali uczestników z „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy jako narzędzie diagnozujące zagrożenia społeczne oraz przypomnieli również o aplikacji  „Moja Komenda”, dzięki której można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, sprawdzić jak najszybciej do niej trafić i nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.
Ważnym aspektem, który również został poruszony była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnym społeczeństwem ma nieodzowny wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców swojego rejonu służbowego.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Galeria